Uudised

Tulnukas meresügavustest: Norra kalamees tabas haruldase vee-elaniku (11)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 16. september 2019, 10:50
Foto: Pixabay
Oscar Lundahl oleks enda sõnul „peaaegu paadist välja hüpanud“, kui ta kummalise vee-eluka pardale tõmbas. Suhteliselt väikese keha kohta olid sel hiigelsuured silmad ja kala tundus pärinevat mõnelt teiselt planeedilt.

Lundahl on Nordic Sea Angling’is kalagiid ja põneva kala tabas ta Norra Andoya saare lähistel süvalesta püüdes, vahendas Fox News. Vesi oli püügipaigas pea 800 meetrit sügav.

„Otsisime kaldast umbes viie miili kaugusel haruldast süvalesta,“ kirjeldas mees. „Liini küljes oli neli konksu ja tundus, et selle lõpus on midagi päris suurt. Mul kulus umbes 30 minutit, et see sisse hiivata, sest sügavust oli üle 792 meetri.“

Lundahli kolleegid määratlesid kala kui ahaskoon-harrioti (ratfish, kimäär, tontkala, küülikkala, rottkala), haikala harva tabatava sugulase.

See elukas polnud mehe ainus saak. „Kahe teise konksu otsas oli kaks süvalesta ja ma olin selle üle väga õnnelik, aga siis nägin ma midagi muud,“ rääkis Lundahl. „See oli päris hämmastav. Ma pole midagi sellist varem näinud. See nägi nii veider välja, natuke dinosauruse moodi. Ma ei teadnud, mis see on, aga mu töökaaslased teadsid.“

Ahaskoon-harriott elab väga sügaval ja äärmusliku rõhuvahetuse tõttu ei elanud kala väljatõmbamist üle. Lundahl ei tahtnud lasta kalal raisku minna, niisiis viis ta selle koju ja praadis ära. Hoolimata üsna jõledast välimusest, maitses kala mehe sõnul väga hästi. „Natuke tursa moodi, aga maitsvam,“ sõnas kalamees.

Kummalise kala pilte saab vaadata SIIT.