Uudised

Valitsus otsustab, kas Linnamäe pais säilib või mitte (9)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 5. september 2019, 08:06
Linnamäe hüdroelektrijaam.Foto: Tiina Kõrtsini
Keskkonnaminister Rene Kokk ja kultuuriminister Tõnis Lukas otsustasid kolmapäevasel kohtumisel, et viivad Linnamäe hüdroelektrijaama küsimuse vabariigi valitsuse arutada. Praegune seisukoht on, et tamm peab ehitusmälestisena säilima sellisena nagu see praegu on ehk kalapääsu rajama ei hakata, vahendas ERRi uudisteportaal.

Minister Kokk ütles, et kohtumisel lepiti kokku, et esimesel võimalusel viiakse küsimus valitsuse arutada ning otsus tehakse seal.

„Kultuuriministeerium teeb ilmselt ettepaneku keskkonnaametile anda võimalusel pikendust keskkonnamõju hindamise täiendamiseks sellele ettevõtjale, kes seal tegutseb (Wooluvabrik OÜ – toim.), ja eks siis näe, millise otsuse keskkonnaamet teeb, ja siis selgub edasi,“ rääkis Kokk.

„Meie hinnangul räägivad keskkonna- ja sotsiaalmajanduslikud mõjud selle kasuks, et pais säiliks ja hüdroelektrijaam praeguse võimsusega edasi töötaks,“ sõnas kultuuriminister Tõnis Lukas.

Samal teemal

19. august 2019, 10:56
Vald jätkab võitlust Linnamäe paisu säilitamisel
31. juuli 2019, 12:12
Ministeerium kaalub endiselt ka Linnamäe paisu likvideerimist

9 KOMMENTAARI

k
Kaarel 7. september 2019, 14:45
Loodan väga, et valitsus teeb õiglase otsuse Linnamäe elektrijaama alles jätmiseks, sest ehitusmälestisena on ta säilitamist väärt. Nüüd küsiksin auv...
(loe edasi)
m
Muinsuskaitsja 5. september 2019, 12:38
Mis lagundab muinsusobjektiks kuulutatud paisu kõige rohkem? Teadagi vesi! Seega avame osa juba lagunevast paisust, et kalad saaks liikuma ja "muinasobjekt" säilib meil põlvest põlve.
Loe kõiki (9)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee