Uudised

Rekordsoe suvi surmab Alaska lõhekalu (2)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 27. august 2019, 11:56
Foto: Pixabay
Üle kogu Alaska on jõgedest leitud surnud lõhekalu. Väga tõenäoliselt on surmad seotud sooja vee ja madala veetasemega – tänavune suvi on piirkonnas kõigi aegade kuumim. 

„Kui tuleb mitu sellist aastat järjest, siis saab meil olema suurem probleem,“ tõdes Sam Rabung Alaska kalastamisametist Daily Maili teatel.  

Pärast kudemist ja viljastamist hukkunud lõhede leidmist peetakse Alaskal tavaliseks ja normaalseks, seda enam, et nii saavad linnud ja karud toitu. Tänavu on aga leitud marja täis emaste kalade laipu ning muret tekitab ka see, et neilt pole leitud märke haigustest ega parasiitidest.

Alaska Fairbanksi ülikooli kalaökoloogia abiprofessor Peter Westley tõdes, et kalade surmad pole eriline üllatus, sest juba tükk aega prognoosivad kliimamudelid Alaska lõhede jaoks ebatervislikke temperatuure.

Juulis oli Alaskal keskmine õhutemperatuur 14,5 kraadi – 3 kraadi rohkem kui kunagi varem.

Üle 12,8 kraadi soe ilm on lõhede jaoks juba pingeallikas. 7. juulil mõõdeti aga Anchorage’ist põhja pool asuval olulisel lõhejõel Deshkal õhutemperatuuriks 27,6 kraadi. Kliimamudelid on seni hinnanud, et sellist temperatuuri ei näe Alaskal enne 2069. aastat.

2 KOMMENTAARI

t
Tegan And Sara Announce Foundation For LGBTQ Girls And Women's Rights 28. august 2019, 02:56
About mail.com
t
triceps 27. august 2019, 13:58
Lõhesid ei koti mingi õhutemperatuur,see et polaarjoone taga on 25 kraadiseid perioode on loomulik,ise kogenud korduvalt.Külla aga on kalad huvitatud jahedast veest.Alaska mägedest sulavad veed tuleks hoopis ära kraadida.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee