Uudised

Vald jätkab võitlust Linnamäe paisu säilitamisel (10)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 19. august 2019, 10:56
Linnamäe HEJ Jägala jõel.Foto: Tiina Kõrtsini
Jõelähtme vallavolikogu kiitis eelmisel nädalal ühehäälselt heaks pöördumise Linnamäe paisjärve ja Linnamäe hüdroelektrijaama kaitseks.

Peaminister Jüri Ratasele, keskkonnaminister Rene Kokale ja kultuuriminister Tõnis Lukasele adresseeritud pöördumises avaldatakse muret keskkonnaametis lähiajal tehtavate otsuste üle, mis „võivad viia meie elukeskkonna pöördumatu kahjustamiseni Linnamäe paisjärve likvideerimise läbi.“

„Palume Teilt abi poliitilise seisukoha näol, kas lõheliste kudemiskoha loomine saab toimuda olemasolevate väärtuste hoolimatu hävitamise hinnaga,“ kirjutatakse pöördumises. „Kordame, et riiklik eesmärk Eesti jõgede lõhede potentsiaalist 75% saavutamiseks, on teostatav ka Jägala jõeta. Volikogu /.../ on kindlal seisukohal, et uue väärtuse loomine (lõhede kudemisala) ei saa toimuda olemasolevate unikaalsete ja taastamatute väärtuste lõhkumise läbi.“

10 KOMMENTAARI

k
Kaarel 25. august 2019, 19:27
Lammutada Linnamäe pais tuleks ainult siis kõne alla kui Jägala jõgi oleks viimane ja ainus koht eestimaal kuhu lõhe kudema saab tulla. Eesmärk oleks lõhe populatsiooni kaitsmine ja säilitamine. Muudel põhjustel lammutamine on lauslollus!
n
nagel 22. august 2019, 20:41
Ikka tahab keegi midagi lammutada. Milligrupp rahuldab oma mürkrohelisi ambitsioone loosungite lehvitamisega. Ootaks ära kui Sindi paisu lammutamise tegelikud tagajärjed peale ekskavaatori kopast leitud lõhe leidmise, kaevude kuivamise ja kohalike elukeskkonna rikkumise ka midagi positiivset toovad?
Loe kõiki (10)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee