Uudised

Ministeerium kaalub endiselt ka Linnamäe paisu likvideerimist (14)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 31. juuli 2019, 12:12
Linnamäe pais ja hüdroelektrijaam.Foto: Tiina Kõrtsini
Kui pärast Pärnu jõel asunud Sindi paisu lammutamist jäi osas kohtades jõest alles vaid nire ning paljud jõeäärsed majapidamised jäid kaevuveeta, siis Jägala jõel asuva Linnamäe paisu lammutamisel nii drastilisi tagajärgi ei oleks, leitakse keskkonnaministeeriumis.

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Marku Lambi hinnangul ei saa Sindi ja Linnamäe paisu lõhkumise tagajärgi võrrelda, vahendas ERRi uudisteportaal. „Linnamäe paisu ja paisjärve likvideerimisega sellist kaevude tühjaks jäämist ei tekiks, sest paisjärve vahetus ümbruses pole eriti asustust. Ning kui selline oht peakski olema, siis tuleb sellele leida lahendus võimaliku ehituse planeerimise faasis,“ märkis ta.

Ministeeriumi hinnangul on Jägala jõe näol tegemist suure potentsiaaliga lõhe- ja meriforelli jõega – kui see oleks lõhele avatud kuni Jägala joani, võiks see ligi 5 km pikkune lõik igal aastal anda kuni 12 600 noort lõhekala.

14 KOMMENTAARI

o
on nii 1. august 2019, 11:02
lõhume kõik tammid- muudame need ojadeks-porimülgasteks-laseme kallastel sisse vajuda jne. keerame kõik pahupidi-siis on kõik HÄSTI ......
n
Neeme 1. august 2019, 10:51
Kahe kilomeetri kaugusel on järgmine takistus, juga. Võtke see ka tasaseks, et kalad kaugemale saaksid. Siis Saaksid Ambla mehed ka lõhet püüda.
Loe kõiki (14)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee