Uudised

Tapva bakteri jäljed jõuavad Eesti kalakuninga Vetevooluni: „Aga mul ei ole süüd!“ (11)

Eesti Ekspress, 19. juuni 2019, 09:17
Mati Vetevool.Foto: Tairo Lutter
Nagu selgub Euroopa Toiduohutuse Agentuuri (EFSA) 4. juunil avaldatud raportist, on Euroopa Liidus listerioosi haigestumist 22 puhul seostatud M.V.Wooli külmsuitsuforelli ja -lõhega.

Ettevõtte juht Mati Vetevool ütleb, et viie hukkunu puhul ei olnud võimalik tuvastada, millesse surdi, kuid neil avastati muu hulgas listerioos.

Samal teemal

Vetevool põrutab kõval ja selgel häälel, et tal on fotosid, mis näitavad, kuidas toodet on hoitud lubatust kõrgemal temperatuuril: „Kui külmaahel on rikutud, siis ma ei võta vastutust!“

 „Nad leidsid väga jäärapäise mehe, kellele suruda kaela sellist asja, ja kui ma end süüdi ei tunne, siis ma end ka süüdi ei tunnista,“ teatab ta. „Meil on siin audit sees käinud ja viimasel auditeerimisel saime puhtuse eest 93,25 sajast võimalikust – Euroopas on kõige kõrgem näitaja kalatööstustel olnud üldse 96!“

Refereeritud lugu Eesti Ekspressis.

11 KOMMENTAARI

e
enn 19. juuni 2019, 16:56
eesti värk, et keegi pole süüdi, põlegu kasvõi kümme maja maha, ikka keegi ei vastuta...prkele banaanivabariik
t
Tavaline äri- firma likvideerimine või abordaaž 19. juuni 2019, 16:47
Nii likvideeriti Eestis elektritooteid kordi odavamalt tootnud firmad kontsernide poolt, osteti kokku ja likvideeriti, nii likvideeritakse kohalikku loomakasvatust ja järg on kalatööstuse käes. Aborigeenid peavad olema ahelates ja toit on esmane vahend sunni korraldamiseks kui ise ei tooda.
Loe kõiki (11)