Uudised

Heategevusorganisatsioon pühendus kummitusvõrkude kõrvaldamisele 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 13. juuni 2019, 10:30
Foto: Facebook/Ghost Fishing UK
Meilgi käivad kalamehed ja kalurid vabatahtlikult keskkonnainspektoritel abiks Peipsist hüljatud nakkevõrke ära korjamas. Inglismaal on aga kummitusvõrkude kõrvaldamiseks loodud lausa eraldi heategevusorganisatsioon.

Ghost Fishing UK on ookeanide puhastamisele pühendunud heategevusorganisatsioon, mis on enda teatel eemaldanud La Manche’i väinast ja Inglismaa loodeosa vetest tonnide kaupa mahajäetud kalastamisvarustust. Äsja käis kogenud sukeldujate meeskond BBC teatel Portlandi sadama ümbruses hüljatud kalastamisvarustust korjamas ning tõi välja 200 meetrit vanu võrke. 

Lähitulevikus kavatseb Ghost Fishing UK minna koristamistöödele Lyme’i lahes oleva vraki juurde, mis on sõna otseses mõttes mähkunud mahajäetud võrkudesse.

Kalapüügivarustuse vette mahajätmine on ohtlik vees elavatele loomadele-lindudele-kaladele. Kalale.ee märgib omalt poolt, et vanad võrgud ohustavad ka inimesi. Ei tahaks ju keegi näiteks äikesega merelt pagedes keerutada oma mootorpaadi sõukruvi ümber vana kalavõrku ja nii tõsisesse hätta sattuda.