Uudised

PPA trahvis patustanud paadimehi (4)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 11. juuni 2019, 10:18
Mootorpaat, seaduse mõistes väikelaev. Foto on illustreeriv.Foto: Pixabay
Kui vaadata kaht nädalavahetusel piirivalvuritele tööd andnud sündmust, siis saame nentida lihtsat tõde: odavam ja kindlasti ka ohutum on juhtida paati kainelt, kaasas päästevarustus ja vormistatud kalapüügi luba.

Laupäeva keskpäeval kontrollisid piirivalvurid Emajõel väikelaeva ning selgitasid, et selle juhil on 0,84-promilline joove. Kuigi seadus lubab veesõiduki juhile kuni 0,5-promillist joovet, soovitab piirivalve kõigil veesõidukijuhtidel enda ja kaasa sõitvate sõprade ohutuse nimel siiski kaineks kapteniks jääda. Joobes väikelaevajuhile määrati 200-eurone rahatrahv ning ta kõrvaldati juhtimiselt. Sellise rikkumise eest võib rahatrahv ulatuda aga ka kuni 1200 euroni.

Pühapäeva hommikul kontrollisid Varnja piirivalvurid Kastre kandis liikunud väikelaeva ning avastasid, et alusel puudus päästevarustus ja selle juhil harrastuskalapüügi luba. Meresõiduohutuse ja kalapüügiseaduse vastu eksinud laevajuhile määrati 200-eurone rahatrahv.

4 KOMMENTAARI

e
ei noh 20. juuni 2019, 13:46
Leidub ikka inimesi kellele on korralagedus meelt mööda. Ka meid kontrolliti emajõel ja ma ei leia et midagi oleks valesti tehtud. Kui mõned indiviidid ei suuda ise korralikult eksisteerida ja neid peab korrale kutsuma, siis pole ju miskit parata ka see on normaalne.
t
To kord majja 12. juuni 2019, 21:47
M.nt oled või?
Loe kõiki (4)