Uudised

Üle paadi hüpanud hiidkala vigastas kaht kalameest (5)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 3. juuni 2019, 11:03
Foto: Kuvatõmmis/YouTube
Austraallastest vennad Quinton (46) ja Nathan (48) Peck olid eelmisel kuul Coffsi sadama lähistel kalaretkel, kui üle nende paadi hüppas sajakilone marliin. Hiidkala vigastas mõlemat meest oma žilett-terava nokaga ning saatis ühe neist haiglasse.

„Nagu oleks kaubarongiga kokku põrganud,“ nentis Nathan juhtumist rääkides. „Üks-null marliini kasuks,“ nentis Quinton.

Daily Mail vahendab, et kala ei olnud hetkekski paadis, vaid hüppas üle selle. Kogu vahejuhtum kestis vaid sekundi murdosa, ent tagajärjed olid kaunis jõhkrad. Kui Nathan nägi kala veest välja hüppamas, tõstis ta pea kaitsmiseks käe üles. Nii läbistas marliini terav nokk tema triitsepsi ja tuli õlast välja. Samas riivis kala lõualuu möödudes Quintoni käsivart, purustades kõõludes ja luu.

„Terve paat oli verd täis,“ meenutas Nathan, kes sai hirmunult muretseda selle üle, kas ta vend ikka ellu jääb, sest too korraks ei hinganud.

Paadi pardal oli ka meeste sõber Andy, tema marliini nokaga pihta ei saanud.

Meestel kulus üle poole tunni, et tagasi kaldale pääseda: nad püüdsid tüürida võimalikult ettevaatlikult, et raskelt vigastatud Quintonit mitte veel rohkem räsida.

Kaldal ootasid mehi juba päästjad ja Quinton toimetatu helikopteriga haiglasse. Nathanile tehti paar õmblust ja kohe pärast seda otsustas ta minna pubisse, et ehmatus õllega alla loputada.

Quintonile tehti operatsioon ja arstide sõnul on oodata täielikku paranemist. Mehe abikaasa Lucette tõdes, et kõigest hoolimata vendadel siiski vedas – halvimal juhul võinuks marliini nokk läbida rindkere ja südame või lõigata läbi kõri.