Uudised

Hiina politsei vahistas pioneerirätiga kalal käinud sotsiaalmeediastaari 

Kalale!, 9. aprill 2019, 21:00
Hiina pioneerid, foto on illustreeriv. Foto: Pixabay
Edela-Hiinas pidas politsei kinni naisterahva, kes postitas sotsiaalmeediasse video endast kala püüdmas, kaelas punane rätik.

Riikliku väljaande Global Times teatel postitas Tangi-nimeline naisterahvas endast otsevideosid voogedastusäpi Kuaishou kaudu. Pioneerirätiga kalapüüdmise video osutus väga populaarseks: see sai rohkem kui kolm miljonit vaatamist, vahendas CNN.

Selgus, et Tang oli paljudes alates 2018. aastast postitatud videotes kandnud punast kaelarätikut. Äsjases teadaandes ütles politsei, et see teguviis oli lugupidamatu, sest rätik „esindab punalipu nurka ning sümboliseerib revolutsioonilisi tavasid“.

„Tangi käitumine on tõsiselt rüvetanud patriootlikke kangelasi ja märtreid, pioneeride organisatsiooni hiilgust ning inimeste armastust riigi vastu, mida punane rätik sümboliseerib, seeläbi avaldades ühiskonnale halba mõju,“ teatas politsei.

Naine võeti märtsis 12 päevaks vahi alla. Pärast vabastamist pidi ta maksma umbes 120 euro suuruse trahvi ja kustutama oma kontolt kõnealused videod.