Persoon

Joel Lindpere hilja avastatud kalastuskirg ei näita vaibumise märke 

Margo Pajuste, 8. november 2017, 06:00
Foto: Aivar Kullamaa

Haid, havid, tursad, hiiglaslikud grouperid... Meie tippjalgpallur Joel Lindpere tunnistab, et andis kalastuskuradile sõrme alles kümmekond aastat tagasi, kui Norras vutti mängis, ja seda Raio Piiroja õhutusel. Nüüd kasutab ta iga võimalust kala püüda ja on teinud seda nii Eestis, Norras kui ka kaugetes troopilistes vetes.

Kui autonina Saaremaa poole seame, et sealsetes rannavetes haugi püüda, on Tallinnas olnud juba paaril hommikul hallad maas. Tee peal näitab auto termomeeter koguni viit miinuskraadi, kohale jõudes küll vaid paari. Muhu vahel on teel kiilasjää ja meil väike kahtlus hinges, kuidas külmad kalavõtule võivad mõjuda. Hilissügisel on vahel haugi võtma meelitamisega igavene tegu.

Kui kohale jõuame, on meie kaptenid Meelis ja Janek juba paar tundi merel olnud ja midagi väga rõõmustavat neil rääkida ei ole. Mõned kontaktid on olnud, paar kala ära läinud ja üks paadis käinud, aga võtt olla täna ikka väga pika hambaga. Tõsi, kohta, kus eelmisel õhtul ennast kena kala näitas, nii nelja-viiekilosedki, pole Meelis ja Janek veel jõudnud.

Edasi lugemiseks: