Kalakoht

Pangodi järv: jõevähk, ahven, koha ja latikas 

Teet Krause, 10. mai 2017, 06:00
Foto: Anu Palm

Suve tulekut oodates on paslik heita pilk tagasi möödunud suvesse ja käia ära Pangodi järvel, kus kalauurijad augustis ja septembri lõpus katsepüüke tegid, kirjutab kalateadlane Teet Krause.

Tänavune kevad on olnud vinduv ja aprillis on vaid mõned soojemad päevad lähenevast suvest märku andnud. Sagedased lumesajud ja jahe vesi ei soodusta ka vee-elukate kevadist kudemist. Õnneks ei ole veetase enam nii madal kui sügisel ja suvi ei jää ka tulemata. Suve tulekut oodates on paslik heita pilk tagasi möödunud suvesse ja käia ära Pangodi järvel, kus kalauurijad augustis ja septembri lõpus katsepüüke tegid.

Pangodi järv asub Tartumaal, kolmest linnast pea ühesugusel kaugusel: nii Tartust, Elvast kui ka Otepäält on siia paar-kolmkümmend kilomeetrit. Tartu poolt tulles tuleb Võru maanteelt pärast Tatra orgu Otepää suunas paremale pöörata ja kuppelmaastikul üles-alla kulgev maantee viib järve läänekaldale. Kellel kalastamissoov puudub ja kõht tühi, võib kohe teeäärsesse kalarestorani roogasid nautima minna, kuid kala saab ka järvest.

Edasi lugemiseks: